• Хакери вкрали 7,5 терабайта даних у ФСБ » Чортків
  » » Хакери вкрали 7,5 терабайта даних у ФСБ

  Хакери вкрали 7,5 терабайта даних у ФСБ

  Написав Galician
  //
  21 липень 2019
  //
  //

  Хакери зламали сервери "Сайтек",  підрядника ФСБ і передали отримані дані журналістам.

  Хакери, які вкрали 7,5 терабайт даних Федеральної служби безпеки Росії, зламавши сервери Сайтек",  підрядника спецслужби, прислали інформацію журналістам. Про це повідомляє Бі-Бі-Сі.

  Компанією керує Денис Вячеславович Краюшкін. Один із замовників "Сайтека" - науково-дослідний інститут "Квант", де, за даними Runet-ID, працює науковим консультантом В'ячеслав Владиленович Краюшкін. Краюшкіни зареєстровані в московському районі Замоскворіччя.

  Більшість непублічних проектів "Сайтек" виконувала на замовлення військової частини № 71330. Експерти Міжнародного центру оборони і безпеки в Талліні вважають, що ця військова частина входить до складу 16-го управління ФСБ Росії, яке займається радіоелектронної розвідкою.

  У березні 2015 року СБУ звинуватила 16-й і 18-й центр ФСБ в розсилці файлів, напханих шпигунськими програмами, на електронну пошту українських військовослужбовців і співробітників спецслужб.

  У документах вказано адресу одного з об'єктів, на якому вели роботу співробітники "Сайтек": Москва, Самотечная, 9. Раніше за цією адресою знаходилося 16-е управління КДБ СРСР, потім - Федеральне агентство урядового зв'язку та інформації при президенті РФ (ФАПСИ).

  У 2003 році агентство скасували, а його повноваження розподілили між ФСБ та іншими спецслужбами.

  Вкрадені дані стосуються таємних проектів по деанонімізація користувачів ресурсу Tor (браузер, що дозволяє залишатися в інтернеті інкогніто), отримання інформації з соцмедіа і відділенню інтернету в Росії від світової мережі.

  Хакери передали інформацію для поширення групі Digital Revolution, яка відома спробами попередніх хакерських нападів на ФСБ. Також дані отримали і деякі великі російські ЗМІ.

  Вони оприлюднили назви таємних проектів: "Аріон", "Надія", "Відносини", "Гривна", а також імена деяких співробітників компанії, однак ці файли ФСБ оприлюднені не були.

  Повідомити про помилку
  Коментарі поки що немає. Ви можете стати першим!

  Додати коментар!

  Інформаційне повідомлення
  Відвідувачі, які знаходяться в групі Гості, не можуть залишати коментарі до даної публікації.